Челси и Нотигам играят при 0:1 в мач от 4-ия кръг

...

НА ЖИВО: Челси - Нотингам 0:1, гол на Еланга

Челси и Нотигам играят при 0:1 в мач от 4-ия кръг на Висшата лига. Срещата се предава директно по NOVA SPORT. В 48-ата минута Антъни Еланга даде задатък на гостите.

Срещата стартира в умерено движение, като в началните минути липсваха рискове пред една от двете порти. В 16-ата минута Конър Галахър опита удар от далечна отдалеченост, който мина около вратата. В 22-ата минута пред " сините " се откри добра опция за гол. Домакините проведоха рискова контраофанзива, при която Николас Джаксън проби през центъра и подаде към Рахийм Стърлинг отдясно. Нападателят пусна остро центриране по земя, само че Бен Чилуел се размина с топката.

В 26-ата минута се получи безредие в наказателното поле на Челси след центриране отляво. Тайуо Аиуонии съумя да нанесе удар от 7-8 метра, само че прати топката над вратата. Малко по-късно нигериецът се пребори с Тиаго Силва и насочи удар от дребен ъгъл, който не откри очертанията на вратата.

В 35-ата минута Галахър центрира в наказателното поле, където Уили Боли почисти с глава. Топката се озова в Енцо Фернандес пред наказателното поле, който насочи рисков удар, който не откри задачата. В добавеното време на първата част Фернандес шутира от директен свободен удар, само че топката срещна стената и излезе в корнер.

Нотингам стартира чудесно второто полувреме и откри резултата. Галахър загуби топката в средата на терена. Кълбото се озова в Аиуонии, който със страховит пас изведе Антъни Еланга самичък против вратаря, а шведът не сбърка - 0:1.

Челси - Нотингам 0:1

0:1 Антъни Еланга (48)

Челси: 1. Роберт Санчес, 2. Аксел Дисаси, 6. Тиаго Силва, 26. Леви Коуил, 27. Мало Густо, 21. Бен Чилуел, 25. Мойсес Кайседо, 23. Конър Галахър, 8. Енцо Фернандес, 7. Рахийм Стърлинг, 15. Николас Джаксън

Мениджър: Маурисио Почетино

Нотингам: 1. Мат Търнър, 30. Уили Боли, 4. Джо Уоръл, 26. Скот МакКена, 43. Ола Аина, 24. Серж Орие, 5. Орел Мангала. 28. Данило, 22. Райън Йейтс, 10. Морган Гибс-Уайт, 9. Тайуо Аиуонии

Мениджър: Стив Купър